Fantastična utakmica u Trebinju i veliki preokret Leotara protiv gostiju iz Gračanice

Sjajna utakmica

Esmer Oštraković

Večeras su odigrane utakmice 5. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jedna od utakmica koja je privlačila najviše pažnje svakako je bio duel koji su u Trebinju odgrale ekipe Leotara i Gračanice.

Pobjedu je na kraju ostvarila domaća ekipa sa 28:25, iako su skoro cijelu utakmicu bili u rezultatskom deficitu.

Otvorile su Gračanlije dosta bolje utakmicu od svog protivnika, te su diktirali tempo igre i zasluženo imali vodstvo tokom cijelog prvog poluvremena.

Ta igra, borba i zalaganje donijele su im prednost od tri gola razlike na poluvremenu, a rezultat je bio 11:14 za ekipu Gračanice.

U drugom dijelu utakmice dosta slabija igra gostujuće ekipe, ali ni domaći tim nije imao dobrih rješenja u napadu.

Održavali su gosti iz Gračanice svoju prednost, te ništa nije moglo naslutiti ono što će se desiti u posljednjih desetak minuta utakmice.

Desio se neshvatljiv pad u igri gostujuće ekipe i veliki preokret rukometaša Leotara koji su ostvarili veliku pobjedu.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Gračanlije su imale aktivan rezultat, te su pokušale da ponovo vrate rezultat u svoju korist, ali to se nije dogodilo.

Na kraju je nakon isteka vremena rezultat glasio 28:25 za domaći tim, te je to sigurno veliko razočarenje za goste iz Gračanice.