Izviđač zaustavljen u Mejdanu

Derbi rukometne Premijer lige BiH

H. Zilić

Derbi 20. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je u Tuzli i to je bila prava poslastica za sve ljubitelje rukometa.

Sloboda je u Mejdanu ugostila lider Izviđač i slavila rezultatom 39:35 u odličnoj rukometnoj predstavi.

Izbranici Pere Miloševića od samog početka meča igrali su dobro, gosti su također pružali odličan rukomet.

Vidjelo se da će ovo biti efikasna i dobra utakmica, a na poluvremenu Sloboda je imala prednost od 17:14.

U nastavku susreta slična igra na parketu, Sloboda je bila jako sigurna u fazi napada i do kraja je sačuvala prednost za konačnih 39:35 i veliki trijumf protiv Sakuta.

Slobodu je do trijumfa predvodio sjajni Benjamin Čičkušić sa 12 golova, a odličnu partiju pružio je i Haris Buljina koji je susret završio sa 11 poatignutih golova.

U redovima Izviđača raspucan je bio Ivano Pavlović sa 11 golova, Milan Vukšić je postigao devet.

Sloboda je u sjajnoj formi i čini se da je trener Milošević dosta stvari posložio.

Izviđač je ostao lider na tabeli sa 36 bodova i bez obzira na prvi poraz u sezoni blizu su nove šampionske titule.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Sloboda se probila na drugu poziciju sa 27 bodova, koliko ima i drugopalsirani Leotar koji ima meč manje.

Upravo leotar za vikend igra još jedan derbi 20. kola kada gostuju ekipi Gračanice koja je trenutno petoplasirana na tabeli sa 24 boda.