Super jaka Sloboda odmah kiksala u Doboju, Gračanlije sigurne protiv Hercegovine

Prvo kolo rukometne Premijer lige BiH

E. Oštraković

Odigrane su četiri utakmice prvoj gola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, a postignuti su neki jako zanimljivi rezultati.

Ekipa Vogošće sasvim očekivano slavila je na gostovanju kod Čapljine i tako je na sjajan način započela sezoni.

Da su dosta bolja ekipa gosti iz Vogošće su pokazali tokom cijelog susreta, a na kraju su slavili pobjedu od 32:22.

Gračanica je na svom terenu ostvarila pobjedu protiv Hercegovine, a konačan rezultat susreta bio je 35:29.

Bolje su Gračanlije otvorile utakmicu, a gosti su se samo jednom uspjeli rezultatski približiti domaćinima.

Na odmor se otišli sa vodstvom RK Gračanica sa 18:13, a u drugom poluvremenu gosti su uspjeli odigrati nešto bolje.

Na kraju to nije bilo dovoljno za bilo kakvo iznenađenje, te je RK Gračanica upisao pobjedu od 35:29.

Super jaki tim Slobode iz Tuzle kiksao je odmah na startu prvenstva i to na gostovanju u Doboju kod Sloge.

Mnogi su Slobodu vidjeli kao prvog favorita za osvajanje titule u ovoj sezoni, ali oni su odmah kiksali i poraženi su sa 33:32 u Doboju.

Iako su nakon prvog poluvremena imali prednost od 18:17, Sloboda je u drugom poluvremenu prokockala vodstvo i na kraju je upisala poraz.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Leotar je upisao ubjedljivu pobjedu na otvaranju prvenstva protiv Čelika iz Zenice.

Već nakon prvog poluvremena rezultat je bio 22:14 u korist domaćina, a do kraja utakmice domaći su igrali jako dobro i na kraju upisali pobjedu od devet razlike.