Sve gori u borbi za opstanak: Novi poraz Bosne, Sloga se nije naigrala protiv Izviđača

Premijer rukometna liga

S. Mlaćo
Veoma je uzbudljivo u borbi za opstanak u rukometnoj Premijer ligi.

Ligu će napustiti dva kluba, u najtežoj situaciji su RK Bosna Sarajevo i MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje.

Bosna je večeras upisala novi poraz, ovaj put od RK Konjuh iz Živinica na svom parketu. Bilo je 27:29.

Dvije minute prije kraja na semaforu je pisalo 26:28, domaći se nisu predavali, ali nisu mogli do bodova.

Gosti su uz pjesmu dočekali kraj meča i upisali su veoma važne bodove.

U Gornjem Vakufu Uskoplju Sloga je ugostila Izviđač, a gosti su slavili 42:30.

Na samom početku otvorena utakmica, domaći su se rezultatski držali, no kasnije su ipak poklekli.

Petnaest minuta prije kraja na semaforu je pisalo 32:24 za goste i jasno je bilo da će bodovi u Ljubuški.

Domaći su u tim momentima potpuno izgubili kompas, a gosti sve kažnjavali i na kraju slavili visoku pobjedu 42:30.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Bosna je ostala na 14 bodova, Sloga ima 16, a Iskra je na 17 i trenutno igra meč protiv RK Gračanica.

Trenutni rezultat u Bugojnu je 12:9 za goste pet minuta prije kraja prvog dijela.