RK Gračanica osvojila turnir nakon drame i penala u finalnom meču

Memorijal "Halid Žunić"

Rukometaši Gračanice osvojili osvojili su prvo mjesto na memorijalnom turniru “Halid Žunić”.

Upravo je Gračanica i bila organizator i domaćin trunira koji se igrao tokom subote u Sporskoj sali.

U finalu je domaći tim pobijedio Spačvu iz Vinkovaca i to nakon drame i penala, nakon što je prethodno meč završen rezultatom 27:27.

Na poluvremenu je Gračanica vodila 16:15 u egal utakmici sve do 45. minute, kada gosti odlaze na plus pet, ali su domaći uspjeli do kraja da se vrate i na penale da osvoje turnir. Treće mjesto pripalo je Slobodi 2.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Pored ovih ekipa na turniru su učestvovali Sloboda 2 Tuzla, koja je uskočila umjesto zeničkog Čelika, RK Derventa i Veterani RK Maglaj.