Savladali Goražde

Haris Zilić

Počela je nova sezona u Premijer ligi BiH za rukometaše.

U zanimljivom duelu Krivaja je u Zavidovićima savladala povratnike u društvo najboljih MRK Goražde.

Krivaja je bolje otvorila meč. Izabranici Ivana Divkovića igrali su sjajno prvo poluvrijeme, a tome svjedoči rezultat prvog poluvremena od visokih 21:12.

U nastavku Kasim Kamenica je razbudio svoje rukometaše, koji su stisli u odbrani u napadu je sve to izgledalo dobro, ali do konačnog prokreta ipak nisu mogli.

Krivaja je slavila sa 32:29 i tako trijumfom ušla u novu sezonu.

Zavidovićane je do trijumfa predvodio sjajni Deni Velić sa 13 golova, a briljantnu noć na golu krivaje imoa je Jasmin Hadžihasić sa 17 odbrana.

Kod gostiju sa Drine najefikasniji su bili Uglješa Haris sa sedam i Žiga Tarik sa pet postignutih pogodaka.

RK Krivaja – MRK Goražde 32:29 (21:12)

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Hamurović Bakir, Amitović Amar 4, Bašić Haris 1, Velić Deni 13, Čosić Adin, Mehić Eldar, Sušić Amar, Husanović Adin, Telalović Faris, Polić Almas 2, Čolaković Faris 6, Abdurahmanović Sedžad 6, Avdić Elmas, Džakmić Amel, Hadžihasić Jasmin (17 odbrana), Trener: Divković Ivan

MRK Goražde: Hamzić Salko, Kunovac Tarik, Čamo Vedad, Uglješa Haris 7, Krakonja Armin 3, Božić Sanjin, Djana Harun 1, Jamak Haris 3, Fejzić Almer, Beširović Arman (10 odbrana), Pilav Nedim 3, Fazlić Kemal 4, Hodžić Sanel, Žiga Tarik 5, Čurovac Dani, Dedović Dinko 3, Trener: Kamenica Kasim