Fantastična utakmica u Doboju i remi Sloge i Maglaja, Krivaja nakon preokreta srušila Leotar

Premijer liga Bosne i Hercegovine

E. Oštraković

Jučer je odigrano pet susreta 9. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojima su ostvareni neki zanimljivi rezultati.

Vogošća je na svom terenu dočekala ekipu Iskre, te je ostvarila pobjedu od tri razlike i to nakon preokreta.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Bugojna koji su na odmor otišli sa minimalnim vodstvom, a rezultat je bio 15:16.

U drugom poluvremenu dosta bolja igra domaće ekipe, koja je uspjela napraviti preokret, te je slavila sa 34:31.

Goražde je na svom terenu ostvarilo ubjedljivu pobjedu protiv ekipe Kaknja, a konačan rezultat bio je 42:32 za domaću ekipu.

Konjuh je u Živinicama dočekao ekipu Bosne iz Visokog, te je u jako dobroj utakmici ostvario pobjedu od pet razlike.

Već nakon prvog poluvremena Konjuh je imao prednost od tri razlike, a na odmor se otišlo pri rezultatu 16:13 za domaće.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili gdje su stali u prvom dijelu utakmice, te su na kraju upisali pobjedu od 30:25.

Krivaja je u sjajnoj utakmici i to nakon preokret i fenomenalnog drugog poluvremena ostvarila pobjedu protiv Leotara.

Gosti su na odmor otišli sa vodstvom od 12:13, ali sjajna igra domaćih u drugom poluvremenu rezultirala je pobjedom od 32:29.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Sloga iz Doboja i Maglaj su podijelili bodove i to nakon fantastičnog povratka gostiju u drugom dijelu utakmice.

Sloga je na poluvremenu imala vodstvo od 17:14, ali su u drugom poluvremenu sve prosuli, te se utakmica završila sa 32:32.