Gračanica nosi bodove iz Bugojna, važna pobjeda Sloge iz Doboja
Detalj sa meča u Bugojnu

Premijer rukometna liga

S. Mlaćo
Zanimljiv meč odigrali su večeras u okviru rukometne Premijer lige naše zemlje u Bugojnu RK Iskra i RK Gračanica.

Na kraju je završilo 32:28 za goste koji su pokazali mnogo više i zasluženo slavili.

Gosti su bili sjajni u prvom dijelu, držali su vodstvo, a pet minuta prije kraja prvog dijela bilo je 11:9 za goste.

Iskra se pokušavala dodatno približiti, no nije uspjela. Gračanica na pauzu odlazi pri rezultatu 16:11.

U nastavku Iskra pokušava 'istopiti' prednost gostiju uz glasnu podršku navijača u KSC-u, ali ni gosti nisu posustajali. U 45. minuti vodili su 26:22, a sedam minuta prije kraja na semaforu je pisalo 26:29.

Dvije minute prije kraja gosti su vodili 31:28 i jasno je bilo da će slaviti u Bugojnu.

Završilo je 32:28, te Bugojanci ostaju u borbi za opstanak, kao i RK Bosna Sarajevo, MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje, RK Bosna Visoko, RK Maglaj...

Treba istaći da je u Trebinju RK Leotar savladao RK Maglaj 32:24, dok je Borac m:tel savladao RK Bosna Visoko 31:26. Pobjedu domaćina vidjeli smo i u Doboju gdje je Sloga savladala Gradačac 31:19.