Golman je u rukometu kao "suho zlato": Čudesna intervencija švedske "hobotnice"

Trenutak koji je prelomio utakmicu

H. Zilić

Rukometna reprezentacija Švedske kolo prije kraja druge grupne faze izborila je plasman u četvrtinu finala Svjetskog prvenstva. Švedi su sinoć u meču drugog kola grupe 2 u skandinavskom derbiju savladali Island rezultatom 30:35 i tako došli do sedmog boda u grupi

Islanđani su pružili sjajan otpor, borili su se koliko su mogli, većinu duela bili su u egalu.

Utakmica je i u posljednjih 15 minuta mogla otići u suprotnom smjeru, ali Švedska je na golu imala "hobotnicu".

Nevjerovatni Andreas Palcika još jednom je pokazao da je među najboljim golmanima današnjice.

U 45. minuti Island je imao napad za -2 pri rezultatu 22:25 za Švedsku.

Sjajno su odigrali akciju za krilo, bila je to čista pozicija, a onda se ukazao Palicka.

Golman Švedske je poletio u zrak i bukvalno u zraku maestralno na  momente čudesno zaustavio pokušaj Islanđana.

Ova odbrana je možemo reći i prelomila utakmicu i vjerovatno će biti u užoj konkurenciji za odbranu prvenstva, a kako je to izgledalo pogledajte u narednom videu.

U ostalim duelima drugog kola grupe 2 Portugal je bio bolji od Zelenortske Republike sa 23:35, dok je Mađarska savladala Brazil 25:28.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Velike borbe će u posljednjem kolu za drugo mjesto u pomenutoj grupi.

Kolo prije kraja Portugal ima pet bodova, Island i Mađarska imaju po četiri osvojena boda.