Kraj rukometne bajke: Nisu ipak mogle protiv svjetske sile

Svjetsko prvenstvo za rukometašice

Haris Zilić

Počela je nokaut faza na Svjetskom prvenstvu za rukometašice, a večeras je odigran i prvi duel četvrtine finala u terminu od 17:30.

Francuska je ukrstila koplja sa najvećim iznenađenjem šampionata ekipom Češke i na kraju slavila rezultatom 33:22.

Čehinje su ostavile Španiju bez nokaut faze i ispričale jednu rukometnu bajku, ali nisu mogle do borbe za medalje.

Rukometašice Francuske su pokazale zašto su svjetska sila u ovom sportu i slomile su otpor Češke u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme Francuska je dobila 18:16, držale su se Čehinje, ali u nastavku jednosmjerna ulica.

Sjajna igra Francuskinja koje su Češku u drugom poluvremenu spustile na samo šest golova, bilo je 15:6  za konačnih i pomenutih 33:22.

Francusku je do trijumfa predvodila kapitenka Nze Minko sa pet pogodaka, dok je kod Češke raspoložena bila Jerabkova sa šest golova.

U drugom četvrtfinalu današnjeg programa u derbiju ove faze snage će večeras odmjeriti Nizozemska i Norveška.