Tri od tri: Nakon Slobode i Leotara u treće kolo EHF Evropa kupa prošla i Vogošća

Sjajan rezultat naših predstavnika

Esmer Oštraković

Plasman u treće kolo EHF Evropa kupa ostvarili su i rukometaši Vogošće jer su ostvarili pobjedu protiv Trepče.

Naime, nakon remija u prvoj utakmici od 27:27, večeras su rukometaši Vogošće slavili sa 31:30 i tako ostvarili prolaz u treće kolo ovog takmičenja.

Vogošća je večeras bila dosta bolji protivnik i tokom prvog poluvremena imali su prednost. Na odmor su otišli sa vodstvom od četiri razlike. Rezultat je bio 18:14.

Drugo poluvrijeme Vogošća je bila dosta lošija. Trepča je preuzela kontrolu nad utakmicom, a u 56. minuti imali su prednost od 29:28.

Ipak, uspjela je Vogošća to okrenuti, te na kraju slaviti pobjedu od 31:30.

Najbolji kod Vogošće bili su Elis Memić sa šest, te Šerif Baraković sa pet postignutih golova.

Po četiri gola u ekipi Vogošće postigli su Ombaša, Burić i Zulfić.

Sjajan je na golu bio Kenan Mutapčić koji je upisao jedanaest odbrana.

Dodajmo i to da su osim Vogošće u treće kolo ovog takmičenja prošli i RK Leotar, kao i RK Sloboda.