Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kupu i stigla do najboljeg plasmana u spustu

Sjajna utrka u Crans Montani

Haris Zilić

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija potvrdila je još jednom sjajnu formu. Elvedina je u spust utrci u okviru Svjetskog kupa u švicarskoj Crans Montani danas zauzela sjajno 18. mjesto.

To je za našu skijašicu bio najbolji plasman u historiji kada su u pitanju spust utrke u okviru Svjetskog kupa.

Elvedina je osvojila novih 13 bodova, a u cilju je imala vrijeme 1:20.21, što je bio sekundu i deset stotinki sporije odp objednice Lare Gut Behrami. Interesantno da je na trećem prolaznom vremenu bila najbrža.

Na podijumu su pored Gut Behrami danas završile Jasmine Flury i Cornelia Huetter.

Što se tiče Muzaferija ona je sada svoj bodovni saldo u spustu povećala na 19 bodova, a ima i 18 bodova u superveleslalomu, dakle ukupno u Svjetskom kupu osvojila je 37 bodova.

Pred Elvedinom su ovaj vikend još jedna utrka spusta u superveleslaloma u Crans Montani i prilika za nove bodove.

Već sada je jasno da će ovo biti najbolja sezona u historiji bh. skijanja što se tiče bodova u Svjetskom kupu.

Nakon Crans Montane Elvedina ima još četiri brze disiplcine u Svjetskom kupu.

U kakvoj je formi vjerujemo da će do kraja sezone ovaj bodovni saldo biti još veći.