Sparsi utišali i Mejdan

Sparsi slavili

Košarkaši Sparsa savladali su večeras u Mejdanu ekipu Slobode 60:59 u susretu 14. kola Lige 12.

Sloboda je odigrala odličan meč, ali su u finišu potpuno napadački zakazali, te su Sparsi došli do pobjede.

Serijom od 9:0 Tuzlaci su otvorili meč. Vodili su cijelim tijekom prve dionice nakon koje su imali plus osam, 18:10.

Druga dionica otvorena je novom serijom Slobode (7:0). Stigli su do maksimalinih plus 15 (25:10), a nakon 20 minuta igre su imali 10 poena prednosti, 33:23.

Gosti iz Sarajeva su odigrali odlično drugo poluvrijeme. Vratili su se potpuno u trećoj dionici (49:47), da bi u finišu utakmice stigli do prvog vodstva na utakmici.

Igor Josipović je na 18 sekundi do kraja pogodio za prvo vodstvo Sparsa na utakmici (60:59), što je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

U ostalim susretima Kakanj je savladao Čelik 79:71, Zrinjski je bio bolji od Hea 83:72, dok je Leotar savladao Mladost 89:66.

Sloboda - Spars 59:60 (18:10, 15:13, 16:24, 10:13)

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Sloboda: Ibračević, Omerbašić 4, Ahmedić, Hasandić 10, Hrnčić 13, Jurkoić 2, Džambić 2, Tanasilović 7, Marković, Muratović, Sarajlić 9, Petrić 12.

Spars: Zahiragić 3, Nikolić 10, Atić 11, Bulić 15, Ner. Buza, Bilić, Ned. Buza 3, Bašić, Glogovac 2, Josipović 16, Đurasović, Gegić.