Zlato u Francusku i Finsku
Martin Fourcade

SP u biatlonu

M. Maksimović

Francuz Martin Fourcade i Finkinja Kaisa Makarainen osvojili su naslove svjetskih prvaka u biatlonu u dohvatnim utrkama na SP u Hanti-Mansijsku. Oboje su do naslova stigli nakon što su u utrke krenuli s drugog mjesta osvojenog u sprintu dan prije.

Fourcade je zlato u utrci na 12,5 kilometara osvojio s vremenom 33:02.6 minuta, uz pogođenih 17 od 20 meta, zbog čega je morao odraditi dodatna tri kruga od 150 metara. Srebrnu je pripalo Norvežaninu Emilu Hegleu Svendsenu sa 3.8 sekundi zaostatka i dva promašaja. Brončani je još jedan Norvežanin Tarjei Boe, treći iz sprinta, s 5.2 sekunde zaostatka i dva promašaja.

Makarainen je deset kilometara prešla za 30:00.1 minutu, uz svih 20 pogodaka. Srebro je s 21.6 sekundi zaostatka i dva promašaja osvojila zlatna iz sprinta, Njemica Magdalena Neuner. Do bronce je stigla Šveđanka Helena Ekholm, peta iz sprinta, s 1:43.6 minuta zaostatka uz svih 20 pogodaka.