Ako je istina, onda stvarno glup razlog..svakom ce Bog suditi za njegovo a ti dolazis u UFC,tj Clan si te grupe gdje se promovise nasilje,gole zene itd .tako da ovo je bas da kaze se"preseravanje"
...jel zna ovaj veliki musliman da je u islamu zabranjeno udarati ljude sakom u lice i da je to grijeh?...tuce se za pare,mislim da je i to zabranjeno...
Nema sumnje da je ovaj borilački sport šerijatski strogo zabranjen zbog toga što u sebi sadrži izlaganje samog sebe propasti, uništenju ili čak smrti, pa i ako ne vodi direktno u smrt uzrokuje upropaštavanje unutrašnjih i vanjskih dijelova tijela, a sve ovo je zabranjeno u nedvosmislenim šerijatskim tekstovima.
Kaže Uzvišeni: “I sami sebe u propast ne bacajte” (El-Bekara, 195), i kaže: “I sami sebe ne ubijajte” (En-Nisa, 29
Takodjer zabranjeno je biti i dio promocije koja promovise nasilje, gole zene , alkohol , kocku itd. Muslimanu je zabranjeno cak i da bude u dvorani gdje se odvijaju takve i slicne manifestacije.
Svaki cent koji zaradi tim borbama ili ptromocijama istih mu je haram. i nema sumnje da je bolje cak i sto bih rekli "kopati kanale", no biti prvak svijeta u UFC, Boksu, K-1 itd. Zbog svega toga mi je jako iritantan taj munaficki odnos raznih Habiba, Islama, Hamzeta i mnogih drugih koji bi da od vjere uzimaju ono sto im odgovara.
@Zulfikar ...hvala za strucno objasnjenje,ti se sigurno razumijes u to bolje od mene,kao sto se i vidi...uglavnom,bio sam u pravu...lik krsi kamaru islamskih propisa,a ovamo glumi velikog vjernika...to se zove licemjerje,a i to je grijeh ako se ne varam.
Isti slučaj sa našim vehabijama puna im usta harama, šta god progovoriš haram a svi treniraju neke borilačke vještine eno ih svako drugi ide na jiujitsu gdje se lome ekstremiteti u sekundi i ostat sakat doživotno
@C.Banks ...to prvi put u zivotu cujem da vehabije treniraju jiujitsu i bilo kakve borilacke vjestine...ti si njih zamijenio garant sa ovim bradonjicama sto se furaju na onu dvojicu glavatih repera...oni nisu vehabije,samo su glupi.
Haha ta ti je prejaka dvojica glavatih repera bravo kralju. A imaju Boga mi nekoliko gymova znam nekoliko dobrih momaka što su ludi za fajtom i borilačkim sportovima a vehabije su nisu glupi ko ovi što repere glume haha
Tebi kao muslimanu ne bih trebalo to da smeta, pgotovo ne da sudis! Jer i grjesnik imao svoju buducnost, kao sto i dobar covjek je imao svoju proslost!