Ajax deklasirao Bredu

Eredivizija

Teme:

U 22. kolu holandske Eredivizije Ajax je razbio Bredu sa 5:0 i tako se primakao vodećem PSV-u ponovo na četiri boda.

Ajax je u Amsterdamu ugostio najlošiji tim lige i očekivano je lagano stigao do 17. pobjede u šampionatu Holandije.

Do 38. minute je Breda odolijevala napadima domaćih, a onda je dosuđen penal kojeg je u gol pretvorio Dušan Tadić.

U nastavku još četiri gola u mreži gostiju, a prvi se u strijelce upisuje Dolberg koji je ušao na poluvremenu, a gol zabio u 53. minuti. U 59. minuti autogol Kastaneera, a do kraja još jedan gol Tadia i jedan mladog Ziyecha.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Ajax ima 53 boda, vodeći PSV 57 i Kopljanici će pokušati do kraja ipak završiti prvi, a istovremeno igraju i osminu finala Lige prvaka. Prošle sedmice su poraženi od Real Madrida s 2:1 na svom stadionu.