Ajax "bacio petardu", a Tahirović napravio potez utakmice: Zmaj se "prošetao" i rutinski pogodio

Protiv njemačkog tima

Haris Zilić

Klubovi širom Evrope privode pripreme kraju, aktivan ije nizozemski Ajax koji je danas odigrao fenomenalan meč protiv njemačkog Unterachinga.

Ajax je slavio sa 5:3 u sjajnoj utakmici iako je Unteraching vodi sa 0:2.

Poveli su Nijemci u drugoj minuti golom Skarlatidisa, a u 36. minuti Schwabi pogađa za 0:2.

Nakon toga preokret Ajaxa, a redom su pogađali Brobbey iz penala u 39. minuti, zatim Hlynsson u 55. i Godts u 64. minuti za preokret i 3:2.

Tu nije bio kraj golijade na današnjoj utakmici.

U 71. minuti na scenu je stupio bh. reprezentativac Benjamin Tahirović koji je ovo ljeto pojačao Ajax iz redova Rome.

Tahirović je uzeo jednu loptu na sredini terena prošetao se do šesnaesterca protivnika i prelijepim udarcem pogodio za 4:2.

Dvije minute kasnije Bergwijn pogađa za 5:2. Konačnih 5:3 danas postavio je Giottmeier u 85. minuti.

Pored gol Tahirović je imao još nekoliko odličnih poteza i pokazao je da Ajax nije napravio grešku njegovim dovođenje.