Alonso s dva gola spasio Chelsea u Bournemouthu

Premier liga

Teme:

Chelsea je u okviru 28. kola engleske Premier lige gostovao u Bournemouthu, ali nije uspio doći do trijumfa.

Chelsea je poveo u 33. minuti golom Španca Marcosa Alonsa, ali je Bournemouth bolje otvorio drugo poluvrijeme.

U razmaku od tri minute Trešnjice stižu do preokreta. Prvo je Lerma zabio za 1:1 u 54. minuti, a ubrzo se u strijelce upisao i King.

Tek u 85. minuti je Chelsea uzvratio. Alonso zabija gol za 2:2 i barem bod Plavaca na ovom teškom gostovanju.

Neuvjerljivi Chelsea s 45 bodova ostaje na četvrtom mjestu, ali Manchester United i Tottenham imaju dobru priliku da se uključe u trku za Ligu prvaka.

Remi je viđen i u duelu Newcastlea i Burnleyja, ali bez golova, dok je West Ham s 3:1 bio bolji od Southamptona.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: