Cijeli svijet priča samo o golčini Juliana Alvareza!

Zabio protiv Leipziga

Esmer Oštraković

Ekipa Manchester Cityja slavila je sinoć na gostovanju kod Lepziga, iako se to desilo dosta teže od očekivanog. Konačan rezultat bio je 3:1 za gostujući tim.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta tvrdo. Domaća ekipa igrača je jako dobro u odbrani, ali su jednom kapitulirali.

Igrala se 25. minuta kada je Lewis upisao asistenciju, a gol za vodstvo Manchester Cityja postigao je Foden.

Drugi dio utakmice bolje otvara Leipzig koji već u 48. minuti utakmice dolazi do poravnanja protiv svog protivnika.

Polusen je asistirao, a sam praktično sa centra igrališta na golmana krenuo je brzonogi Openda. Sjajnom završnicom matirao je Edersona.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 84. minuti kada je Julian Alvarez postigao gol za novo vodstvo Manchester Cityja.

Iako su svi mislili da će Leipzig uspjeti sačuvati bod protiv favorizovanog protivnika to se na kraju nije desilo.

Alvarez je primio loptu na lijevoj strani, okrenuo se i majstorski pogodio suprotne rašlje domaćeg golmana.

Do kraja utakmice pobjedu Manchester Cityja u sudijskoj nadoknadi potvrdio je Doku.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: