Prevljak postigao gol u utakmici za finale, ali tužan će u krevet

Anderlecht slavio i prošao

E. Ganibegović

Aderlecht se plasirao u finale Kupa Belgije.

Večeras je ovaj tim s 3:1 savladao Eupoen i s ukupnih 5:3 prošao dalje.

Već u četvrtvoj minuti domaći tim preko Murilla dolazi do vodstva, da bi Smail Prevljak izjednačio pet minuta kasnije sjajnim golom.

Gol našeg reprezentativca pogledajte klikom OVDJE.

Do poluvremena je Magallan donio novo vodstvo Anderlechtu, da bi pobjedu na samom otvaranju drugog dijela zaključio Kouame.

Gostujući tim susret je završio s 10 igrača na terenu, s obzirom na to da je Isaac Nuhu u 89. minuti dobio drugi žuti karton.

Smail Prevljak je odigrao svih 90 minuta, a osim gola dobio je i žuti karton u 31. minuti.

Podsjetimo, Prevljak je bio strijelac jednog gola i u prvoj utakmici ova dva tima, no ni njegova dva gola nisu pomogla Eupenu da se domogne finala takmičenja.

Potražite više informacija na temu Jupiler league:

Za Prevljaka je ovo bio sedmi gol u Kupu Belgije ove sezone, a u ligi je dodao osam uz četiri asistencije.

Finale će sredinom aprila mjeseca Anderlecht igrati protiv Genta koji je s ukupnih 3:1 izbacio Club Brugge.