Anes Mašić je danas postigao jedan pogodak u pobjedi Zeničana

Federalni prvoligaši su imali posljednje provjere

Samir Mlaćo

Brojni federalni prvoligaši danas su odigrali generalke pred drugi dio sezone.

Jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka NK Stupčanica Olovo slavio je na gostovanju kod Famosa iz Hrasnice (0:3)NK. Famos je jesenji prvak u Drugoj ligi Centar i vjerovatno će igrati doigravanje za Prvu ligu FBiH, ali danas nije imao šanse tim iz Hrasnice.

Stupčanica je pokazala mnogo više i na kraju zasluženo slavila.

Gosti su poveli pred sami kraj prvog dijela pogotkom Elvedina Aletića, da bi u nastavku postigli još dva pogotka. Pogodio je u 70. minuti Stefan Božić, da bi konačnih 3:0 postavio Fijad Mehanović.

NK Čelik je obradovao svoje navijače sjajnom partijom protiv FK Budućnost Banovići.

Zeničani su slavili sa čak 4:0, te sa mnogo samopouzdanja ulaze u drugi dio sezone.

Nakon prvog dijela bilo je 2:0, a strijelci su bili Anes Mašić i Bakir Bašić. Čelik je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku te došao u vodstvo sa 11 metara od 3:0.

Strijelac je bio Edin Durmiš. Durmiš je protivničkog golmana poslao u jednu stranu, a loptu u drugu i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Budućnost je razočarala u ovom meču, te će sigurno gosti morati da analiziraju ovaj meč. Veliki problem se osjetio posebnom u defanzivnom dijelu, a sve je počelo povredom Ismara Čergića kojeg je zamijenio Amar Kavazović.

Čergić se povrijedio u desetoj minuti današnjeg meča i morao je napustiti teren.

Do kraja još jedan pogodak Čelika koji je djelo Mehića i završilo je ubjedljivih 4:0.

Stupčanica drugi dio sezone otvara narednog vikenda gostovanjem upravo kod Čelika, te će tim iz Olova tražiti važna tri boda kako bi nastavio utrku sa Slobodom. Kada je Budućnost u pitanju, ovaj tim drugi dio sezone otvara gostovanjem kod NK TOŠK. TOŠK vodi borbu za opstanak i sigurno će jurišati na tri boda, pa će biti veoma uzbudljivo.

16. kolo se igra narednog vikenda, a termini utakmica još uvijek nisu zvanično potvrđeni.