U Litvaniji se priča o bh. sudijama: Bandić tri puta pokazao na bijelu tačku

Efikasan meč vidjeli su navijači

Samir Mlaćo

U prvom meču prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između Panevėžysa iz Litvanije i – Milsamija (Moldavija) mnogo posla je bilo i za bh. sudije.

Naime, Antoni Bandić iz Gruda je bio glavni sudija, a pomoćnici su bili Aleksandar Smiljanić i Arnel Novalić.

Četvrti sudija je bio Mateo Musa, a meč je završilo 2:2 uz čak tri jedanaesterca.

Litvanci su poveli sa 11 metara u 17. minuti preko Cađenovića, a isti igrač za deset minuta je imao novu priliku sa 11 metara.

Ipak, nije iskoristio novu najstrožiju kaznu.

Vakarykščių rungtynių santrauka bei Ariagnerio Smitho intervių po akistatos!👇 #fkpanevezys #lithuania

Posted by FK Panevėžys on Friday, July 14, 2023

Smith je početkom drugog dijela povisio na 2:0 i činilo se da je sve završeno.

Gosti se nisu predavali, pa preko Ginsarija u 51. minuti dolaze do pogotka. Također, sa 11 metara.

Isti igrač dvadesetak minuta do kraja pogađa za 2:2 i tim iz Moldavije sada ima mnogo bolju situaciju pred revanš.

Potrebna im je pobjeda kako bi prošli dalje, a u slučaju remija gledat ćemo produžetke, a zatim i penali, ukoliko mreže budu mirovale.

Zanimljivo da je Bandić gostima iz Moldavije pokazao čak sedam žutih kartona, a domaćima 'samo' dva.

Na stranici tima iz Litvanije objavili su video svih dešavanja, te možete najbolje dati ocjenu jedanaesteraca.