Spektakl Atalante i Napolija u drugom poluvremenu
Foto - EPA

Domaći tim slavio sa 4:2

Atalanta je u derbiju 23. kola italijanske Serije A na svom terenu savladala Napoli sa 4:2.

Prvo poluvrijeme ovog meča završeno je bez golova, ali smo u nastavku mogli zaista uživati u spektaklu i postignuto je čak šest pogodaka.

Domaći tim je prvi stigao do vodstva. Igrala se 52. minuta kada je Duvan Zapata zabio za 1:0.

Napoli je samo šest minuta kasnije izjednačio. Za 1:1 je zabio Zielinski.

Novo vodstvo Atalanti donosi Gosens u 64. minuti za 2:1, a kada je sedam minuta potom Murial sjajno zabio za 3:1, činilo se kao da je sve riješeno u ovom meču.

Međutim, nije bilo tako jer je Gosens u 76. minuti autogolom za 3:2 vratio goste u igru.

Radost gostiju trajala je kratko. Već u 79. minuti viđen je novi gol, a konačan rezultat od 4:2 postavio je Cristian Romero.