Saudijci ostali bez madridskog derbija u finalu: Athletic šokirao Atletico
Foto - Screenshot

Bilbao i Real u finalu

Fudbaleri Athletic Bilbaa savladali su večeras u Rijadu (Saudijska Arabija) Atletico Madrid s 2:1 i plasirali su se u finale španskog Superkupa.

U zaista dobroj utakmici Atletico je nakon dva prekida primio dva gola i nećemo u finalu gledati meč madridskih rivala.

Sva tri pogotka u ovom meču postignuta su u drugom poluvremenu, a Atletico je prvi došao do vodstva u 62. minuti meča.

Nakon kornera Unaija Simona lopta pogađa u leđa i odlazi u mrežu za prednost od 1:0.

Međutim, Athletic se nije predavao i do kraja meča su uspjeli da kreiraju preokret i da odu u finale.

Prvo je u 77. minuti nakon prekida Alvarez zabio gol za 1:1, a četiri minute kasnije Nico Williams zabija za 2:1.

To će ispostaviti i kao pobjednički gol. Athletic je otišao u finale gdje će se za trofej boriti s Real Madridom.

Podsjetimo, Real je u drugom polufinalu savladao Barcelonu nakon produžetka s 3:2.