Magija Lewandowskog za nova tri boda Barcelone

Teško ostvarena pobjeda

Esmer Oštraković

Danas su odigrane utakmice 7. kola španskog prvenstva.

Dosta teže od očekivanog je gostujuća ekipa uspjela ostvariti pobjedu, a konačan rezultat bio je 0:1 za goste.

Prvo poluvrijeme je izjednačeno, a ekipa Barcelone iskoristila je svoju najbolju šansu, te je došlad do vodstva.

Igrao se dvadeseti minut utakmice kada je Fati asistirao Lewandowskom koji je postigao prelijep za vodstvo Barcelone.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi ni za jednu ekipu, te se na odmor otišlo pri vodstvu Barcelone.

U drugom poluvremenu Barcelona je držala loptu u svojim nogama, ali šanse su stvarali domaćini, istina iz raznih kontri.

Domaća ekipa je imala nekoliko jako dobri prilika, od kojih se dvije izdvajaju, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Barcelona u drugom poluvremenu nije uradila apsolutno ništa, a podatak da nisu šutirali u okvir gola u drugom poluvremenu dovoljno oslikava njihovu igru.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ono što je najvažnije za tim koji sa klupe predvodi Xavi sada je na prvom mjestu sa 19 osvojenih bodova, što je jedan bod više od drugoplasiranog Real Madrida, ali Barcelona ima utakmicu više.

Barcelona će za tri dana igrati utakmicu u okviru Lige prvaka, a njihov protivnik je ekipa Intera.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: