Komšijski derbi za pamćenje: Katastrofa Belgije u Briselu

Četiri gola u mreži domaćina

Eldar Ganibegović

Prvo kolo Lige nacija u grupi 4 A divizije donijelo nam je komšijski duel Belgije i Holandije.

Holanđani su na kraju upisali pobjedu od 1:4 i tako na najbolji način započeli novo izdanje Lige nacija, treće po redu.

Prva šansa u 14. minuti. Castagne je imao sjajnu šansu za domaću ekipu, ali je pogodio samo stativu.

Prijete nakon toga gosti preko Berghuisa i Bergwijna u 17. i 24. minuti, da bi u 41. došli do vodstva.

Frenkie de Jong dodaje za Stevena Bergwijna, a ovaj sjajno pogađa za 0:1.

U nadoknadi prvog dijela VAR je provjeravao jednu situaciju, gosti su čekali penal koji na kraju nije dosuđen i Belgija je ostala u životu, no ne zadugo.

Otvaranje drugog dijela donosi pogodak Depayja za 0:2, u 62. minuti na 0:3 povećava Dumfries, a u 66. konačnih 0:4 svojim drugim golom postavlja Depay.

Došla je i Belgija do jednog gola preko Castagnea, ali je on poništen zbog ofsajda nakon VAR provjere.

Belgijanci su po drugi put večeras stativu pogodili u 81. minuti i to preko Mertensa, ali je utješni gol ipak stigao u nadoknadi preko Batshuayija.

Nakon prvog kola Holandija i Poljska u ovoj grupi imaju po tri boda, dok su Vels i Belgija bez bodova.

U narednom kolu Holandija gostuje kod Velsa, a Belgija dočekuje Poljsku. Ti mečevi igraju se za pet dana, osmog juna.