Fudbalska poslastica u Lisabonu začinjena sa četiri gola

Sjajan meč Benfice i Ajaxa

Haris Zilić

Sjajan meč u osmini finala Lige prvaka odigrali su Benfica i Ajax.

Od samog početka meča utakmice oba tima su igrala ofanzivno, stvarali su dosta prilika, a mreža se prvi put zatresla u 18. minuti.

Tadić je iskoristio dodavanje Mazraouia i doveo Kopljanike u vodstvo od 0:1.

Nakon toga i Benfica je krenula po pogodak, a u tome im je pomogao Haller koji u 26. minuti postiže autogol za 1:1.

Haller se odužio tri minute kasnije i pogodio za novo vodstvo Ajaxa od 1:2 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku slična igra na terenu. Redale su prilika pred oba gola. Benfica je svoje dvije propustila preko Silve i Nuneza.

Ajax je također prijetio preko raspoloženog Tadića, u dobroj šansi je sredinom drugog poluvremena bio i Haller.

Slavlje za Orlove iz Lisabona u 72. minuti. Yaremchuk je pogodio za 2:2, a deset minuta prije gola ušao je u igru umjesto Evertona.

Nakon gola Yaremchuka bilo je još šansi, mogao je pasti još koji pogodak, ali ostalo je 2:2 i sigurno je da nas u Amsterdamu očekuje uzbudljiv revanš.

Na ovoj utakmici viđeno je ukupno 26 udaraca prema golu, od čega je 11 išlo u okvir gola.

King_Kenny
...ko izvuce neke od ovih levata u cetvrtfinalu ima zagarantovano polufinale.
0 3
IvanKing
Tko god ne vidi da je Benfica svaku šansu koju su imali dobili doslovno na kontre drugačije se ne mogu izvući nikako, Ajax igra najljepši nogomet u Europi tko god to ne vidi je nogometno neobrazovan i glup