Suarez se ukazao u Lisabonu, fudbaler Benfice nije mogao da vjeruje šta je uradio

Salzburg vodi na Da Luzu

H. Zilić

Ludnica na startu utakmice u Lisabonu u prvom kolu grupe D Lige prvaka, a snage omdjeravaju Benfica i Salzburg. Čini se da nas očekuje noć puna uzbuđenja.

Katastrofalan start utakmice za Orlove sa Da Luza.

U trećoj minuti nakon prekršaja dosuđen je penal za goste, ali Konate je promašio.

Drama se nastavila u 13. minuti, a u centar pažnje došao je fudbaler Benfice Antonio Silva.

Nakon jedne greške odbrane lisabonskog tima Salzburg je imao priliku da dođe do gola, lopta je nakon jednog udarca išla u gol, a onda je Silva u stilu Luisa Suareza rukom zaustavio da uđe u gol.

Slično je Suarez uradio na Mundijalu 2010. godine u Južnoj Africi u duelu Gane i Urugvaja.

Za razliku od Suareza prije 13 godina, Silva večeras nije puno pomogao svojoj ekipi.

Dobio je direktan crveni karton, a Šimić je realizovao drugi penal za Salzburg koji je poveo 0:1.

Ovaj trenutak iz Lisabona i crveni karton za Silvu pogledajte OVDJE.

U timu Salzburga je i bh. reprezentativac Amar Dedić koji je kapiten u večerašnjoj utakmici.

Nevjerovatan početak u grupi D i uzbuđenja na samom startu.