Grad gori, ali nije riječ o požaru: Navijači Benfice na spektakularan način proslavili titulu

Kakve scene

E. Oštraković

Ekipa Benfice sinoć je na svom terenu ostvarila pobjedu od 3:0 protiv Santa Clare i tako je osvojila titulu u domaćem prvenstvu.

Krenulo je fenomenalno za Benficu koja je već nakon sedam minuta igre imala prednost od 1:0. Bah je asistirao, a gol je postigao Ramos.

Nisu tu stali domaći igrači, već su nastavili sa napadima kako im se ne bi desio neki kiks koji bi ih udaljio od titule.

Rafa Silva je u 28. minuti postigao gol za 2:0 i to nakon asistencije Joao Marija i već tada se počelo sa slavljem.

Konačan rezultat postavljen je u drugom poluvremenu, tačnije u 60. minuti kada je Grimaldo pogodio sa bijele tačke.

Benfica je tako nakon ove pobjede postala prvak Portugala sa dva boda ispred Porta.

Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje koje se preselilo na ulice Lisabona.