Rezervni golman izbija Interu Scudetto iz ruku: Inter poražen u Bologni!

Milano slavi, ali crveno-crni dio grada

E. Ganibegović

U zaostaloj utakmici 20. kola italijanske Serije A Inter je gostovao Bologni i izgubio nakon preokreta 2:1.

Već u trećoj minuti gosti su došli do vodstva, a strijelac je bio Ivan Perišić, a gol Hrvata možete pogledati klikom OVDJE

Naredno veliko uzbuđenje bio je izjednačujući gol u 28. minuti. Lijepo je jedan centaršut ispratio Marko Arnautović i glavom pogodio za 1:1. Njegov gol pogledajte OVDJE

Pet minuta nakon toga Denzel Dumfries imao je šansu da donese novo vodstvo Interu, ali je šutirao malo iznad gola.

Iako smo gledali vrlo intenzivno drugo poluvrijeme, uzbuđenja nije bilo sve do 82. minute. Izveden je jedan aut, De Vrij pušta loptu Raduu, golmanu Intera, koji je promašuje, a Sansone ubacuje loptu u mrežu čisto da njegovo ime piše na listi strijelaca.

Raduu je ovo inače prva utakmica u Seriji A ove sezone, a "upao je" umjesto Samira Handanovića koji je neposredno pred početak utakmice prijavio bolove u leđima i nikako nije mogao nastupiti. Raduovu grešku i gol Sansonea pogledajte OVDJE

U sudijskoj nadoknadi vidjeli smo i suze u očima Ionuta Radua.

Na kraju će Samirovi bolovi u leđima skupo koštati Inter koji je sada drugi sa 72 boda, dva manje od vodećeg Milana i u preostala četiri kola za sve će se prije svega pitati Rossoneri.

Interu su do kraja preostali susreti s Udineseom, Empolijem, Cagliarijem i Sampdorijom, dok Milan na rasporedu ima susrete s Fiorentinom, Veronom, Atalantom i Sassuolom i definitivno nas čeka epska završnica kada je u pitanju borba za Scudetto.

Spomenimo i to da je večeras šansu s klupe dobio Edin Džeko u 63. minuti kada je zamijenio Joaquina Correu.

Serie A, 20. kolo:

Bologna - Inter 2:1 (Arnautović 28', Sansone 82'; Perišić 3')

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Internazionale Moje Teme

Marco_Materazzi
Radu poginuo gdje da bog da
3 35
Dzeko je takodje zavrsio sa fudbalom, usao je zadnjih 30 minuta i nista nije prikazao, Dzeko i Pjanic kopacke o klin, dolaze godine, ne moze se vise igrati kao nekada. Dzeki hvala za sve ono sto je dao BH fudbalu, ali vrijeme je i njemu da se povuce.