Čini se da je sve gotovo u Drugoj ligi Centar

Igrao se derbi

Admin Čaušević

Kako Premijer liga tako i niže lige bh. fudbala ulaze u samu završnicu te se već naziru konačni pobjednici.

Čini se da je sve gotovo i u Drugoj ligi FBiH grupa Centar gdje je jučer u Jelahu odigran derbi prvenstva i to između Borca i Famosa.

Prvoplasirani Borac je bio domaćin prvom pratitelju, a na kraju je slavio ubjedljiv trijumf s 3:0 te se približlio razigravanju za Prvu ligu FBiH.

Već u petoj minuti Nedim Subić je zabio za vodstvo, da bi se pitanje pobjednika riješilo u nastavku preko Haruana Jupića i rezerviste Benjamina Djedovića.

Interesantno da su domaći propustili i dva penala. Kondžić je promašio u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, dok u drugom poluvremenu nije bio precizan Jupić.

Nakon pobjede uslijedilo je veliko slavlje u svlačionici. Borac je objavio i krakti video s dobro poznatom pjesmom koja je u posljednje vrijeme hit među niželigašima.

Uspavanka...😴😁 Laku noć i uživajte! 💙

Posted by FK "BORAC" JELAH on Saturday, April 24, 2021
Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Centar:

Istovremeno je Stupčanica u meču sa pet golova pobijedila Ilijaš u gostima te je nakon poraza Famosa skočila na drugo mjesto.

Sedam kola prije kraja Borac ima 52, Stupčanica 44, a Famos 42 boda. Krivaja koja je izgubila od Natrona s 0:2 je četvrta sa 42 boda.