Minimalac Uniteda, ali vrijedan kao zlato

Na gostovanju kod Burnleya

H. Zilić

Odigran je i posljednji susret šestog kola engelskog Premiershipa. Manchester United je napokon upisao trijumf i slavio kod Burnelya u gostima rezultatom 1:0. Minimalna, ali vrijedna pobjeda za Crvene đavole.

Gledali smo dosta sličnuigru, a u prvom poluvremenu oba tima su bila skoro pa izjednačena.

Kada se baci oko na statistiku ne vidi se puno razlika, šest udaraca Burnleya, pet udaraca Uniteda, posjed lopte skoro identičan.

Međutim, United je svoju priliku u prvom poluvremenu realizovao.

U 45. minuti Evans je asistirao, a Fernandes fenomenalno pogodio za 0:1 i rezultat prvog poluvremena.

Ovome dodajmo da je Unitedu u 25 minuti poništen pogodak Evansa nakon reakcije iz VAR sobe.

U nastavku dosta čvršća igra s obje strane, vidjeli smo malo prilika, ali dosta borbe na sredini terena.

Teško se dolazilo u ozbiljnije šanse, odbrane su bile na vrhunskom nivou što nije odgovaralo domaćinima koji su pokušavali doći do izjednačenja.

Do kraja susreta nije bilo rezultata i Manchester United je upisao jako bitna tri boda na gostovanju.

Premiership, 6. kolo:

Burnley - Manchester United 0:1

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Manchester United Moje Teme

King_Kenny
...AHAAHAHAHAHAHAHHAHAH,jedva pobijedise najgoru ekipu u ligi,ljudi ih rasturali,fulili 3 mrtva zicera i imali posjed lopte 62%...igrac utakmice im odbrambeni igrac,penzioner Evans...