Četiri gola u Torinu za kraj sjajne sezone
(Foto: EPA)

Serie A, 38. kolo

Torino je u posljednjem kolu Serie A savladao Lazio sa 3:1 u direktnom duelu za sedmo mjesto na tabeli.

Odličan meč, posebno u drugom poluvremenu viđen je u Torinu, a na kraju je domaći tim osvojio tri boda.

Poveli su u 51. minuti. Falque je iskoristio lošu reakciju odbrane Lazija i pogodio je za 1:0.

Već dvije minute kasnije bilo je 2:0. Lukić je završio sjajnu kontru, zaobišao je golmana i pogodio za povećanje vodstva svog tima.

Lazio se u igru vratio u 66. minuti. Ciro Immobile je postigao još jedan fantastičan gol za smanjenje rezultata na 2:1.

Ipak, sve dileme oko pobjednika riješene su u 80. minuti. De Silvestri je dobro pratio akciju svog tima i pored uspavane odbrane gostiju je postigao gol za konačnih 3:1.

Tako je Torino jako dobru sezonu završio kao sedmi sa 63 boda, a Lazio je poziciju ispod sa 59 osvojenih bodova.