Chelsea i Liverpool napokon odigrali utakmicu sa golovima i opravdali epitet derbija

Premiership, 1. kolo

Haris Zilić

U prvom kolu engleskog Premiershipa odigran je derbi na Stamford Bridgeu između Chelseaja i Liverpoola. Nakon pet uzastopnih mečeva bez golova između ova dva tima danas smo vidjeli veliki broj uzbuđenja i fudbalsku poslasticu.

Od početka utakmice ritam je bio žestok, bilo je dosta prilika, igralo se ofanzivno.

U 18. minuti gosti dolaze do vodstva. Maestralna asistencija Salaha i rutinska završnica Diaza za 0:1.

U 29. minuti VAR je spasio Chelsea nakon gola Slaaha, koji je je bio u minimalnom ofsajdu prilikom primanja lopte tako da mu je pogodak poništen.

Chelsea uzvraća u 37. minuti. Nakon jedne gužve u šesnaestercu Liverpoola Disasi pogađa za 1:1.

Minut kasnije Plavci su mogli do totalnog preokreta, Chilwell je postigao pogodak, ali bio je u ofsajdu, to je utvrđeno pregledavanjem VAR-a, tako da je VAR u toj situaciji spasio Redse.

Do kraja poluvremena još nekoliko prilika pred oba gola, ali na odmor se odlazi pri rezultatu 1:1.

U drugom poluvremenu velika prilika za Chelsea u 55. minuti, Chilwell je promašio zicer ostalo je 1:1.

Chelsea je imao novu priliku preko Jamesa u 62. minuti, Liverpool je zaprijetio preko Robertsona, bez promjene rezultata.

Do kraja utakmice oba tima su više računa vodila o svom golu tako da je prvi engleski derbi u novoj sezoni okončan rezultatom 1:1.