Cimirot strijelac u važnoj pobjedi Standarda

Prvenstvo Belgije

Standard iz Liježa pobijedio je večeras na gostovanju Gent sa 1:3 u susretu 6. kola playoffa belgijskog prvenstva.

Do važna tri boda u borbi za plasman u Evropsku ligu tim iz Liježa je stigao nakon preokreta, a u strijelce se upisao i bh. reprezentativac Gojko Cimirot.

Gent je prvi stigao do vodstva. Janga je u 43. minuti pogodio za 1:0 i ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, u nastavku Standard stiže do preokreta. U 53. minuti Gojko Cimirot pogađa za 1:1 sedam minuta po ulasku, da bi u 58. minuti drugi gol za goste postigao Junior za 1:2.

Gent imao je i priliku sa penala doći do poravnanja, ali su ga promašili. Kazna je stigla u nadoknadi meča kada Cavanda postavlja konačnih 1:3.