Savršenije ne može: Dal Varešanović je Turcima pokazao kakav je majstor!

Eurogol bivšeg igrača Sarajeva

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 19. kola Turske Super lige između Rizespora i Hatayspora, a nakon prvog poluvremena domaća ekipa ima prednost od 1:0.

Rizespor bio je favorit u uvodu utakmice, ali je to na terenu izgledalo dosta izjedančeno, barem u prvom poluvremenu.

Domaćini su imali dva dobra pokušaja, dok su gosti stvarali prilike, ali niti jedna nije bila pretjerano opasna.

Najljepši detalj prvog poluvremena desio se u 19. minuti kada je Topcu upisao asistenciju, a Dal Varešanović postigao gol.

Sjajno je bivši igrač Sarajeva primio loptu na ivici kaznenog prostora, te iz okreta pogodio same rašlje.

Gostujući golman se ispružio koliko je bio dug, ali nije mogao da odbrani udarac Varešanovića.

Ukoliko ostvari pobjedu na ovom susretu Rizespor će napredovati u trci za evropsko takmičenje u narednoj sezoni.