Danska bez milosti prema Moldaviji: Gosti izgledaju kao potpuni amateri
Foto - EPA

Pet golova u 20 minuta

Reprezentacija Danske razbila je Moldaviju za samo 20 minuta.

Danci su protivničku selekciju ponizili u prvom poluvremenu i u periodu od 19. do 39. minute su im zabili čak pet pogodaka.

Golijadu je otvorio Kasper Dolberg sa penala u 19. minuti, a zatim su pogađali dva puta Damsgaard, Stryger Larsen i Jensen za uvjerljivih 5:0 na poluvremenu.

Danska je u ovom susretu apsolutno dominantna. Imaju 70 posto posjeda lopte, a u mreži je završilo pet od šest šuteva u okvir gola.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Treba svakako istaći da je odbrana Moldavije u svim situacijama kod golova izgledala amaterski.

Danska je u prvom kolu savladala Izrael i ovo će im biti druga pobjeda u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.