Scena za pamćenje: Hotić za tri minute riješio pitanje pobjednika, navijači u delirijumu

Gosti nose tri boda, bh. reprezentativac ponovo junak

S. Mlaćo
Uzbudljivo je u belgijskom prvenstvu, a u večerašnjem meču 22. kola snage su odmjerili Oostende i Cercle Brugge.

Gosti su slavili 2:1, a junak je bio bh. reprezentativac Dino Hotić koji je potvrdio sjajnu formu. Ueda je doveo goste u vodstvo, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Izjednačio je Ambrose sa 11 metara i činilo se da će Ostende do boda, no kada se čekao kraj, na scenu stupa Dino Hotić.

U prvoj minuti sudijske nadoknade pogađa na asistenciju Demana i donosi svom timu tri važna boda.

Hotić je sjajno pratio akciju svog tima i sigurno zakucao loptu u mrežu. Otrčao je navijačima svog tima koji su znali proslaviti ovaj pogodak vrijedan tri boda.

Zanimljivo da je Hotić ušao sa klupe u 88. minuti, a samo par minuta mu je bilo dovoljno da pokaže svoje kvalitete.

Pogodak i veliko slavlje navijača pogledajte ovdje.

Cercle Brugge sa klupe predvodi Miron Muslić, trener porijeklom iz naše zemlje.

Muslićev trenerski put počeo je u Austriji, gdje je sa svojom porodicom odselio za vrijeme rata na proljeće 1992. godine. U Austriji je igrao fudbal, ali i radio u školi, da bi kasnije vrlo brzo stekao veliku reputaciju kao trener. U Cercle Brugge je stigao iz austrijskog Rieda.