Svi u Feneru pretrnuli, a onda se ukazao Dominik Livaković - Protivnik se u nevjerici hvata za glavu
Dominik Livaković sjajnom intervencijom otvorio današnju utakmicu.

Hrvatski golman spasio stvar

Eldar Ganibegović

Od 17 sati počeo je susret Gaziantepa i Fenera. Gol još uvijek nismo vidjeli, a najviše zahvaljujući Dominiku Livakoviću.

U okviru 20. kola turske Super Lige sastaju se Gaziantep i Fenerbahče. Rezultat na semaforu je još uvijek 0:0.

Oba tima imali su po jedan dobar pokušaj. Prvi su zaprijetili domaćini, a stvar je za goste spasio Dominik Livaković.

Dobru akciju je odigrao domaći tim u šestoj minuti. Dragus je uposlio lijevog beka M'Bakatu koji se iznenada našao naprijed.

Međutim, sve je Dominik Livaković dobro pratio. Na vrijeme je skratio ugao i dobro se postavio, te odbio loptu u korner iz kojeg nije bilo ništa.

M'Bakata se hvatao za glavu nakon propuštene šanse. Pogledajte klikom ovdje kako je to izgledalo.

Kada su gosti u pitanju, imali su dobar pokušaj u 14. minuti. Fred je opalio s distance, ali brani golman domaće ekipe.

Inače, Edin Džeko je u početnoj postavi kod gostiju i juri svoj 17. gol u sezoni u ligi. Rade Krunić mora da se oporavi od povrede i još će malo sačekati na debi.

Filip Benković zablistao

Ranije danas igrane su još tri utakmice u Turskoj. Do sada je potez dana, možda i kola, imao hrvatski internacionalac Filip Benković.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Bilo je to na utakmici Antalyaspora i Trabzonspora koja je završena 1:1. Na nevjerovatan način uspio je spasiti svoj gol u prvom poluvremenu.