Edin Džeko zatresao mrežu, ali je zbog gluposti njegovog saigrača gol poništen!

VAR rastužio Dijamanta

E. Ganibegović

U okviru sedmog kola turske Super lige Fenerbahče dočekuje Rizespor, a pred kraj poluvremena mrežu je zatresao Edin Džeko, no gol je poništen.

Istanbulski tim stigao je do prednosti već u trećoj minuti kada je na asistenciju Tadića pogodio Szymanski.

Dominantan je domaći tim bio i u nastavku utakmice, a do novog gola je stigao u 39. minuti.

Osayi-Samuel je uzeo jednu loptu, lopta stiže do Freda koji ubacuje za Džeku, a ovaj pogađa za 2:0.

Uključio se, međutim, VAR. Provjeravao se začetak akcije gdje je Osayi-Samuel uzeo loptu, te je utvrđeno da je napravio faul i gol je poništen.

Za Edina Džeku je ovo bi bio peti gol u šampionatu na sedmom nastupu, a ima i tri asistencije.

Dodao je još dva gola i tri asistencije u četiri utakmice u pretkolima Konferencijske lige.

Već u 45. minuti Edin Džeko je imao novu šansu kada mu je loptu dodao Dušan Tadić, ali je promašio i šutirao pored gola. Šteta.