Golčina Dimarca odlučila duel Empolija i Intera koji nezaustavljivo melje sve u Italiji!

Inter na maksimalnom učinku, Empoli ostao na dnu

E. Ganibegović

U prvoj utakmici dana u okviru petog kola italijanske Serije A sastali su se Empoli i Inter, a gosti su slavili minimalnu pobjedu. Bilo je 0:1, a meč je eurogolom odlučio Dimarco.

Inter je imao veliku priliku da dođe do gola u 11. minuti. Darmianov šut je s linije gola otklonio jedan igrač domaćih.

Nakon toga je Calhanoglu imao dobar pokušaj, ali lopta odlazi tik iznad prečke i ostaje 0:0.

Mreža domaćina se zatresla u 35. minuti kada je gol postigao Marcus Thuram, ali je on poništen zbog ofsajda.

Trenutak odluke u 51. minuti. Dimarco je dočekao jednu loptu na distanci i postigao eurogol. Pogledajte ga OVDJE.

Empoli je mogao do izjednačenja u 66. minuti, ali sjajan udarac Ranocchije još bolje brani Sommer.

Inter je tako ostao na maksimalnom učinku od pet pobjeda i s 15 bodova je vodeći, s tri više od Milana, četiri od Leccea, a pet od Juventusa.

S druge strane, Empoli je vezao peti poraz bez postignutog pogotka i nalazi se na samom začelju tabele.

U šestom kolu Inter će u Milanu dočekati Sassuolo, dok će Empoli ponovo biti domaćin i to ekipi Salerenitane.