Englezi u čudu: Skoro slomio nogu Raphinhi, a nije dobio crveni karton

Brazilac nije mogao nastaviti meč

Leeds United je danas remizirao na svom terenu protiv Wolverhamptona sa 1:1.

Gosti su odlično počeli utakmicu i već u desetoj minuti stigli do prednosti kada je Hwang Hee-Chan pogodio mrežu Leedsa za 1:0.

Međutim, Leeds je u posljednjim momentima meča došao do izjednačenja i jednog boda.

Sudija je u 94. minuti svirao penal za domaće, a siguran s bijele tačke bio je Rodrigo za konačnih 1:1.

No, detalj koji je obilježio meč desio se u 52. minuti kada je Saiss žestoko faulirao Raphinhu koji nije bio u mogućnosti da nastavi utakmicu.

Na usporenom snimku se jasno vidjelo kako žestok prekršaj je to bio zbog čega su svi bili u čudu kako fudbaler Wolverhamptona zbog toga nije dobio direktan crveni karton.

U Leedsu se nadaju da Raphinha nije ozbiljnije povrijeđen, ali sudeći prema ovom snimku situacija sigurno nije baš najbolja.