Haaland je napravio potez koji ga može skupo koštati, a sreći fudbalera Young Boysa nije bilo kraja

Kamere su sve zabilježile

Haris Zilić

Manchester City je osigurao plasman u nokaut fazu Lige prvaka kolo dva kola prije kraja takmičenja u grupi G i tako potvrdio ulogu velikog favorita. Građani su i u četvrtom kolu bili sigurni i savladali su švicarski Young Boys rezultatom 3:0.

U pomenutom trijumfu za City su redom pogađali Haaland iz penala u 23., Foden u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Haaland u 51. minuti. Gosti iz Berna su od 53. minute igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Lauper.

Kamere su zabilježile zanimljiv momenat na poluvremenu utakmice u Manchesteru.

kapiten Young Boysa 26-godišnji Mohamed Camara je na putu do svlačionice tražio dres od Erlinga Haalanda.

Norvežanin je skinuo dres i dao kapitenu tima iz Berna koji je bio vidno sretan.

Da li dres ide u Camarinu kolekciju ili će nekom pokolniiti to će odlučiti sam fudbaler.

Tako je Haaland na poluvremenu u svlačionici obukao novi dres za igru, a vidjet ćemo da li će biti kakve kazne od strane Citya.

Pravilnik ne dozvoljava skidanje i davanje dresova na poluvremenu utakmice.

UEFA je ranije na nekim mečevima kažnjavala i fudbalere nakon razmjene dresova po završetku utakmice.

Naravno sva rigoroznija pravila nastupila su nakon pandemije koronavirusa.

Camara je dobio pet minuta slave i sigurno će duel na Etihadu pamtiti dugo, prvo jer je bio kaptien svog tima,a drugo jer je na zanimljiv način uspio dobiti dres od sjajnog Haalanda.