Slavio i Leeds

E. Ganibegović

Upravo su završene tri utakmice 21. kola engleskog Premiershipa.

Everton je na svom terenu poražen od Brightona s 2:3.

Gosti su na poluvremenu vodili s 0:2 pogocima Mac Allistera u trećoj i Burna u 21. minuti, a u 25. minuti je za Karamele penal promašio Calvert-Lewin.

Na otvaranju drugog dijela Gordon smanjuje na 1:2, no u 71. minuti Mac Allister svojim drugim golom danas vraća dva gola prednosti gostima.

Sve što su domaći uspjeli napraviti jeste ublažavanje poraza, a u 76. minuti je novi gol postigao Gordon.

Aston Villa je na gostovanju poražena kod Brentforda s 2:1. Gosti su vodili od 16. minute pogotkom Ingsa, da bi u 42. izjednačio Wissa, a potpuni preokret i pobjedu donio je Rasmussen sedam minuta prije kraja susreta.

Seriju od tri poraza prekinuo je Leeds. Na Elland Roadu pao je Burnley, a bilo je 3:1.

Harrison je doveo domaće u vodstvo u 39. minuti i to je bio jedini gol u prvih 45 minuta.

Na otvaranju drugog dijela Cornet je izjednačio, no domaćin pogocima Dallasa u 77. i Jamesa u 92. minuti dolazi do pobjede.

Od 17:30 na rasporedu je derbi kola, a sastat će se Chelsea i Liverpool.