Everton sve bolji, pao i Swansea

Premier liga

Teme:

Nogometaši Evertona savladali su Swansea s 3:1 u susretu 18. kola engleske Premier lige.

Everton je na Goodisonu upisao sedmu prvenstvenu pobjedu i sada se vratio u borbu za pozicije koje vode u Evropu.

Posljednjeplasirani Swansea je poveo golom Fera u 35. minuti, a u završnici prvog dijela dosuđen je penal. Rooney je promašio, no lopta se odbija do Calvert-Lewina, koji je bio precizan za 1:1.

U nastavku Everton je zaigrao još bolje, pa je postigao još dva pogotka. Prvo je u 64. minuti Rooney na dodavanje Sigurdssona zabio golčinu, a onda se Rooney u 73. minuti konačno upisao u strijelce.

Novi penal za Karamele, Rooney je opet preuzeo odgovornost, a ovaj put je bio precizbi za ovjeru pobjede domaćeg sastava.

Za Everton je ovo bila treća vezana pobjeda na Goodisonu poslije West Hama (4:0) i Huddersfielda (2:0).

Premier liga, 18. kolo:
Everton - Swansea 3:1 (Calvert-Lewin 45, Sigurdsson 64, Rooney 73 - penal/ Fer 35)