Atalanta deklasirala Liverpool na Anfieldu, Roma slavi na San Siru!

Slavili i Bayer i Benfica

Eldar Ganibegović, foto: EPA

U terminu od 21 sat pratili smo sve četiri prve utakmice četvrtfinala Evropske lige. Vidjeli smo nekoliko zanimljivih rezultata.

Najveće iznenađenje sigurno je trijumf Atalante na Anfieldu. Tim iz Bergama je s 3:0 slavio protiv Liverpoola.

Scamacca je doveo Atalantu u vodstvo u 38. minuti. Isti igrač je povisio na 2:0 u 60.

Konačan rezultat je na asistenciju Edersona postavio Pašalić u 83. minuti i Redsima će biti itekako teško u revanšu .

Zbog povrede mišića na ovoj utakmici u konkurenciji nije bilo Seada Kolašinca. No, čini se da će bh. reprezentativac nastaviti borbu za evropski trofej.

Bayer Leverkusen je ugostio West Ham United. Njemački tim slavio je trijumf rezultatom 2:0 i napravio veliki korak ka polufinalu.

Apotekari su golove postigli u posljednjih 10 minuta utakmice. Hofmann i Boniface su ušli u 76. minuti, a pogađali su za trijumf u 83. i 91.

Zanimljiv duel pratili smo u Portugalu gdje su se sastali Benfica i Marseille. Završilo je 2:1.

Povela je Benfica golom Silve u 16. minuti, da bi na 2:0 povisio Di Maria u 52. minuti. Aubameyang je smanjio u 67. minuti meča.

Roma je pomalo iznenađujuće slavila na San Siru protiv Milana i to s 1:0. Gol odluke je u 17. minuti postigao Mancini.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Revanš utakmice četvrtfinala Evropske lige igraju se za dvije sedmice, 18. aprila 2024. godine.

Evropska liga, prve utakmice četvrtfinala:

Liverpool - Atalanta 0:3
Bayer Leverkusen - West Ham United 2:0
Benfica - Marseille 2:1
AC Milan - AS Roma 0:1

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
AS Roma Moje Teme

Ade1
@King_Kenny jesi ziv brate, javi se da znamo, brinemo se, 0-3 GROHOTOM SE SMIJEM