Peta u nizu: Dudić vodi Radnički ka Evropi, ali u idućoj utakmici ga neće biti!

Pobjeda Radničkog i crveni karton za Dudića

E. Ganibegović

Danas je Radnički iz Kragujevca našeg Feđe Dudića slavio novu pobjedu, a u 30. minuti utakmice je bh. trener isključen.

U okviru 23. kola srbijanske Super lige Radnički 1923 je u Kragujevcu ugostio IMT iz Novog Beograda i slavio 1:0.

Gol odluke je u 15. minuti na asistenciju Aleksića postigao Gluščević.

Igrala se 30. minuta kada domaći tim ostaje bez trenera. Prvo je Feđa Dudić dobio žuti, a onda i direktan crveni karton.

U predovu to znači da Feđa Dudić u narednom kolu neće moći voditi svoj tim. Radnički u Pančevu gostuje kod Železničara.

Njegov tim je sada peti na tabeli s 35 bodova koliko uz meč manje ima i četvrti Čukarički. Realno je da do kraja sezone Dudićev tim može napasti to 4. mjesto.

Sjajni Feđa Dudić tako je Radnički od borbe za ostanak u ligi vodi ka borbi za Evropu.

Ovo je bila peta pobjeda u ligi u nizu za Radnički i nalaze se u najboljoj formi. Nakon toga slijede TSC i Partizan sa po 13 bodova iz posljednjih pet mečeva.

Dodajmo ovome da su danas svih 90 minuta za Radnički igrali bh. fudbaleri Ćosić i Šerbečić, dok Pecelj nije ulazio u igru. Kod gostiju je branio Vuklis.