"Gore" društvene mreže, najveći haos na Twitteru - Žestoka svađa Fenerbahčea i Galatasaraya!

Razlog je jasan

Esmer Oštraković

Fenerbahče propustio je šansu da se vrati na prvo mjesto jer su na domaćem terenu odigrali neriješeno proti Alanyaspora.

Utakmica je završena bez pobjednika, a konačan rezultat na ovom susretu bio je 2:2. Jedan od dva gola postigao je i kapiten naše reprezentacije Edin Džeko.

Prvi gol Fenerbahče postigao je sa bijele tačke, a upravo zbog toga izbila je velika svađa na društvenim mrežama između zvaničnih naloga Fenerbahčea i Galatasaraya.

Naime, administratori Galatasaraya su odlučili da javno prokomentarišu ono što smatraju da se dešava.

"Sudija je slijep na crvene kartone, smiješan penal. Vaša operacija da poklonite prvenstvo sa skandaloznim sudijskim odlkama se neće ostvariti. Onaj ko zaslužuje da bue prvak će na kraju biti prvak", poručili su iz Galatasaraya.

Nije se dugo čekalo na odgovor od zvaničnog Twitter naloga Fenerbahčea.

"Oni najbolje znaju za slijepe sudije, smiješne penale, skandalozne odluke o kojima se priča godinama, ali i teatralnim utakmicama. Naša poruka klubu koji je osvajao fiktivna prvenstva je da svako zna svoj posao. Ove sezone vaše igre na terenu i van terena neće uspjeti. Fenerbahče će biti šampion", između ostaloga su napisali iz Fenerbahčea.

Fenerbahče gubio, pa vodio, na kraju su bodovi podijeljeni

Svoju prvu priliku gosti pretvaraju u pogodak. Igrala se 12. minuta kada je Loide augusto pospremio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Cengiz Under je bio u prilici, dobro je šutirao, ali golman gostiju je to sjajno odbranio.

Nakon toga pa sve do 47. minute nije viđeno apsolutno ništa. A onda je u 47. minuti dosuđen penal za Fenerbahče.

Odgovornost je preuzeo Tadić i matirao je gostujućeg golmana za poravnanje na ovoj utakmici.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Deset minuta kasnije Džeko postiže novi gol za preokret i činilo se da će Fenerbahče ostvariti pobjedu.

Nisu tako mislili gosti koji u 64. minuti stižu do poravnanja. Livaković nije imao šanse nakon šuta Augusta.