Fenerbahče minimalno slavio protiv Zenita

Gosti nisu iskoristili jedanaesterac

S. Mlaćo

Turski Fenerbahče večeras je u prvom susretu šesnaestine finala Evropa lige savladao pred svojim navijačima Zenit Petersburg sa minimalnih 1:0.

Domaći su bolje otvorili meč i poveli u 21. minuti. Nakon kornera, Slimani se najbolje snalazi i matira iz gužve golmana Zenita. Gosti su do izjednačenja mogli u 44. minuti. Dosuđen je jedanesterac, no udarca Maka uz puno sreće za domaće nije završio u mreži.

U nastavku tvrda utakmice, domaći su imali više od igre, držali loptu u svom posjedu i na kraju je završilo 1:0.

Turski tim tako u Rusiju odlazi na revanš sa golom prednosti.