Radnički savladao Famos i vratio se u Prvu ligu FBiH

Revanš utakmica baraža

Haris Zilić, foto: Emir Dindić

U Lukavcu je odigrana revanš utakmica baraža za ulazak u Prvu ligu FBiH. Radnički je dočekao Famos, a prvi susret završen je rezultatom 2:2. U revanšu Radnički je slavio rezultatom 3:0 i sa ukupnih 5:2 izborio povratak u Prvu ligu FBiH.

Prvu priliku na utakmici bilježimo u 15. minuti, Vukas pogađa stativu za goste.

Dvije minute nakon toga slavlje na Jošiku. Dautović nakon jednog prekida pogađa za 1:0 i vodstvo Radničkog.

U 25. minuti Dautović je zbog igranja rukom dobio crveni karton i domaćini su ostali s igračem manje.

Do kraja prvog poluvremena bilježimo veliku šansu za goste u 41. minuti, Berilo je šutirao, ali golman Brezičanin sjajno brani i na odmor se odlazi rezultatom 1:0 za tim iz Lukavca.

Prva prilika za goste u nastavku utakmice u 53. minuti, zaprijetili su iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa samo živi zid.

Nakon toga dosta borbe i tenzija na terenu, bilježimo pokušaj Bibića za goste u 73. minuti, lopta ide pored gola golmana Brezičanina.

Do kraja utakmice Famos je kružio oko gola Radničkog, ali bez ozbiljnije prilike pred golom golmana Brezičanina.

Za 2:0 pogodio je Mušić majstorskim golom u 90. minuti utakmice i slavlje u Lukavcu je moglo početi.

Konačnih 3:0 postavlja Fejzić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Revanš utakmica baraža za ulazak u Prvu ligu FBiH:

FK Radnički Lukavac - FK Famos Hrasnica 3:0 (Dautović 17', Mušić 90', Fejzić 90+4')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK RADNIČKI: Brezičanin, Kamenčić, Hidanović, Hasanović, Kucalović, Husejnović, Mušić, Kuljaninović, Omerović, Dautović, Fejzić.

FK FAMOS: Gaš, Mulaosmanović Em., Medošević, Vukas, Berilo, Omerbegović, Dervić, Pehilj, Rastoder, Bibić, Mulaosmanović El.